Madiste.lt
Kodėl slenka plaukai ir kaip su tuo kovoti?

Kodėl slenka plaukai ir kaip su tuo kovoti?

Slenkantys plaukai tave gąsdina? Pavargai nuo suskilinėjusių, retų ir šiurkščių plaukų? Nežinai, kokia plaukų priežiūra reikalinga tavo plaukams? Kaip atgaivinti plaukus? Šie ir kiti klausimai kankina moteris kasdien, nežinomybė vargina ir kelia stresą. Čia rasi atsakymus į klausimus, kodėl plaukai slenka ir patarimus kaip susigrąžinti sveikus ir žvilgančius plaukus.

Kodėl plaukai slenka?

 
kodel slenka plaukai?

Plaukų priežiūra yra labai svarbu, norint džiaugtis ilgais ir vešliais plaukais visą gyvenimą, bet dažnai susiduriame su įvairiomis plaukų problemomis: slenkantys plaukai, plaukų sausumas ir išsišakojimas, nepaklusnūs plaukai ir kt. Visi vertiname savo plaukus ir norime juos turėti sveikus, bet ką daryti plaukams „susirgus“.

Viena didžiausių ir gąsdinančių problemų yra slenkantys plaukai. Kartais ji užklumpa netikėtai ir nebežinai ką daryti. Kyla klausimų lavina: Kas atsitiko? Kodėl plaukai slenka? Ką daryti? Į šiuos klausimus atsakymus rasime kartu. Pradėkime nuo priežasčių, kodėl plaukai pradeda slinkti. Jų yra daugybė, čia rasi keletą dažniausiai pasikartojančių:

1. Plaukų slinkimas gali būti paveldimas. Tai reiškia, kad plaukų slinkimas užprogramuotas mūsų genuose ir tai pakeisti yra labai sudėtinga.

2. Plaukai gali pradėti slinkti dėl sutrikusių hormonų ar streso. Spartūs hormonų pokyčiai gali paveikti tavo organizmą, taip pat ir plaukų augimą.

3. Medikamentų vartojimas taip pat yra viena iš priežasčių įtakojančių plaukų slinkimą.

4. Dar viena priežasčių yra netinkama mitybą. Plaukams kaip ir likusiam organizmui reikalingi vitaminai ir mineralai. Jų trūkumas įtakoja plauko gyvybingumą, žvilgesį. Labai svarbu savo organizmą aprūpinti visomis reikalingomis medžiagomis: vitaminais, antioksidantais, bijotinu, folio rūgštimi ir dar daug kitų.

5. Plaukai slenka ir dėl įvairių ligų, kurios silpnina organizmą. Dėl tam tikrų ligų ar patiriamo streso netenkame dalies, o kartais ir visų plaukų.

6. Plaukai gali pradėti slinkti ir dėl labai aktyvaus jų formavimo karštomis šukomis, tiesinimo žnyplėmis. Dažnas plaukų džiovinimas taip pat kenkia ir sausina plaukus.

7. Plaukų priežiūra tai ne tik galvos plovimas. Atsimink, kad labai svarbu pasirūpinti ir skalpu: išsausėjęs ar netinkamai prižiūrėtas jis neleidžia plaukams augti ir pasisavinti reikalingas medžiagas.

Kai išsiaiškinsi priežastį imkis veiksmų, kad pagerintum plaukų būklę ir sumažintum jų slinkimą. Plaukai, kaip ir bet kuris kitas mūsų organas signalizuoja mums apie problemą, mums tik reikia atkreipti į tai dėmesį ir padėti savo organizmui.

Plaukų priežiūra ir jų atstatymo būdai

 
Plaukų priežiūra ir jų atstatymo būdai

Žinodama priežastis gali imtis veiksmų. Plaukų atstatymo būdų, kaip ir priežasčių, kodėl slenka plaukai, yra daugybė, bet aiškiai žinodama priežastį galėsi sudaryti plaukų atstatymo planą ir pasirinkti tinkamiausias plaukų priežiūros priemones. Čia pateiksiu vienus veiksmingiausių būdų, kaip atstatyti pažeistus plaukus ir nuo ko pradėti. Dėl įvairių ligų, hormonų svyravimų ir genetinių priežasčių plaukų atstatymas gali būti komplikuotas todėl patariu esant būtent šiems atvejams kreiptis į profesionalą

Kai plaukai slenka dėl mitybos tavo prioritetas turėtų būti vartojamų produktų peržiūra. Ar tikrai valgai užtektinai produktų, kuriuose yra gausu vertingų medžiagų. Jeigu nežinai kokie produktai yra vertingi pradėk nuo šių produktų įtraukimo į savo mitybą: migdolai, žuvis (lašiša), morkos, nerafinuotas alyvuogių aliejus, avokadai, citrusiniai vaisiai, brokoliai, špinatai. Tai vertingi ir labai reikalingi organizmui produktai. Žinoma, jeigu neužtenka subalansuotos mitybos galima į pagalbą pasitelkti ir maisto papildus praturtintus plaukams reikalingomis medžiagomis, kaip, bijotinas, folio rūgštis.

Skalpo terapija yra vienas iš būdų, kurio pagalba atstatomas plaukų augimas ir sumažinama jų slinkimo tikimybė. Skalpo procedūrų yra labai įvairių nuo galvos odos valymo iki plaukų rekonstrukcijos naudojant natūralius ingredientus ir aliejus. Šios procedūros suteiks tavo plaukams tvirtumo, praturtins odą reikalingomis medžiagomis, baltymais, atkurs plaukų struktūrą. Rekomenduoju šias procedūras atlikti bent kelis kartus metuose, kad atstatytum plauko struktūra, atvertum plauko folikulą. Plauko folikulas užsikemša nuo aplinkos nešvarumų, todėl nauji plaukai negali augti.

aliejus plaukams

Aliejai plaukams: kokį išsirinkti ir kaip naudoti?

 

Aliejai plaukams yra vienas iš būdų padėti nualintiems, skilinėjantiems ir sausiems plaukams. Jie praturtina plauką reikalingomis medžiagomis, o tinkamas jų naudojimas gali skatinti ir naujų plaukų atsiradimą bei jų augimą. Dažnai žmonės kritikuoja rekomendacijas naudoti aliejus plaukų priežiūroje, bet tai dažniausiai įvyksta dėl žinių trūkumo. Plaukų priežiūra naudojant aliejus tau bus naudinga tuomet, kai kiti būdai jau išbandyti. Jeigu jau išsityrei organizmą, susitvarkei mitybą, atlikai skalpo mezoterapiją, tada gali į pagalbą pasitelkti plaukų aliejus. Svarbu paruošti galvos odą ir plaukus, kad jie galėtų pasisavinti visas reikalingas medžiagas. Aliejai plaukams gali būti įvairiausi, bet pagrindiniai ir dažniausiai naudojami yra alyvuogių ir kokosų aliejai, be šių taip pat galima naudoti argano, ricinų, avokadų aliejus. Svarbiausia rinkis natūralius ir nerafinuotus aliejus, kure nėra termiškai ir chemiškai apdoroti ir turi daugiau vertingųjų medžiagų. Aliejai padeda plaukams įsisavinti drėgmę, apsaugo nuo vandens garavimo, papildo plauko struktūrą. Todėl renkantis aliejų labai svarbu žinoti, kokią problemą nori spręsti ir išsirinkti tinkamiausią aliejų tavo plaukams. Kartai problemos būna net kelios tad nebijok aliejų maišyti tarpusavyje ir taip spręsti kelias problemas iš karto

Dažniausiai rekomenduojamas aliejus plaukams, padedantis nuo plaukų slinkimo yra ricinos aliejus. Jau nuo neatmenamų laikų jis yra pirmas ir dažniausiai naudojamas aliejus, kai slenka plaukai. Ricinos aliejus skatina plaukų augimą, stabdo jų slinkimą, maitina ir drėkina plaukus.

Alyvuogių aliejus plaukams yra populiariai naudojamas. Tai efektyvi plaukų priežiūros priemonė, kuri apsaugo galvos odą nuo išsausėjimo, švelnina, stiprina plaukus apsaugo odą nuo dirgiklių.

 

Kokosų aliejus plaukams susilaukia labai dviprasmiškų komentarų. Vieni jį peikia, kiti dievina. Tinkamas kokosų aliejaus naudojimas ne tik kad nesausina plaukų, bet atvirkščiai padeda jiems išsaugoti drėgmę, maitina plaukus ir turi antibakterinį poveikį. Kokosų aliejus lengvai prasiskverbia į plauko šerdį ir atstato plauko struktūrą iš vidaus.

 

Avokadų aliejus yra labai vertingas ir turi daug vitaminų. Avokadų aliejus gali suteikti plaukams žvilgesį ir padeda atstatyti riebalų pusiausvyrą. Jis minkština plaukus, maitina ir drėkina juos. Avokadų aliejuje gausu vitaminų A, B, E, G ir kitų vertingų medžiagų.

Aliejai plaukams yra viena iš priemonių nuo plaukų slinkimo. Jie praturtina ir atgaivina plaukus. Saikingas aliejų naudojimas ne tik kad neapsunkina ir neriebaluoja tavo plaukų, bet juos stiprina ir suteikia žvilgesį. Aliejai apsaugo plaukus nuo drėgmės netekimo ir aplinkos poveikio.

 

Plaukų tresai

 

Plaukų tresai viena iš galimybių turėti ilgus ir gražius plaukus nelaukiant metų metus, kol plaukai atsistatys. Slenkantys plaukai sukelia diskomfortą ir puikiai žinai, kad jų atstatymo procesas trunka ganėtinai ilgai. Žmogaus plaukai auga apie metus laiko, po augimo fazės plaukas pradeda nykti, kol iškrenta, o naujas jo vietoje pradeda augti tik kelių mėnesių bėgyje. Ką daryti jeigu dėl tam tikrų priežasčių didelė dalis plaukų išslinko ir jauti diskomfortą? Išeičių visada yra. Gali naudoti kokybišką ir natūraliai atrodantį peruką arba pasitelkti į pagalbą profesionalą ir prisiauginti plaukus. Tinkamai parinkti plaukų tresai ir jų priauginimas tikrai nepakenks tavo plaukams ir jų nepažeis, o suteiks tau taip trūkstamo pasitikėjimo. Kyla klausimas- „Kokia plaukų priauginimo kaina?“. Į šį klausimą tau gali atsakyti plaukų priauginimo specialistas įvertinęs tavo situaciją. Kaina labai skiriasi nuo priauginamų plaukų ilgio ir kiekio. Kokybiškas plaukų priauginimas kainuoja ne mažai, bet garantuoja natūraliai atrodančius plaukus. Renkantis meistrą atlik namų darbus: atidžiai pasidomėk darbais ir jų kokybe ir pasirink profesionalą, kuris atliks kokybišką plaukų priauginimą, nepakenkdamas tavo plaukams.

Tinkamų priemonių ir metodų pasirinkimas tau padės susigražinti sveikus plaukus. Išbandyk įvairius būdus ir rask tinkamiausią sau ir savo plaukams.

plauku tresai

Plaukų priežiūra

Plaukų priežiūra yra labai svarbus ir reikalaujantis žinių procesas. Išmok pažinti plaukų skleidžiamus signalus ir padėk jiems. Plaukų slinkimas yra vienas iš signalų, pranešančių apie problemą. Atsakyk į klausimą, kodėl slenka plaukai ir imkis veiksmų. Tai gali signalizuoti, kad tavo organizmui, trūksta vertingųjų medžiagų, tu patiri stresą, sutrikusi tavo hormonų veikla ar turi sveikatos problemų. Atmink- visada yra išeitis. Pasirūpink savimi ir savo plaukais. Naudok kokybiškas plaukų priežiūros priemones, sveikai maitinkis, pasidaryk skalpo mezoterapijos procedūrų, praturtink savo plaukus aliejais ir jų kaukėmis, rinkis kuo natūralesnius plaukų priežiūros produktus ir apsišarvuok kantrybe. Stenkis, kad kokybiška plaukų priežiūra taptų tavo kasdienybe ir vieną dieną išvysi džiuginančius rezultatus.

 

Rašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *